Kategoriler

Hakkında

Farklı bir eğitim ve kariyer yolculuğu

Endüstri devriminin dördüncü evresinin tartışıldığı bir dönemde, endüstriyel sürecin sonrasını tanımlayan yeni bir zihniyeti de beraberinde konuşuyoruz. Genç mühendisler bu yeni dünya nasıl uyum sağlayabilir?

Yeni bir mühendislik anlayışı

İnternet ve yazılım dünyasındaki gelişmelerin bir neticesi olarak veri içinde boğulduğumuz bir sürece girerken, artık daha fazla veri üreten değil, bu verileri yorumlayabilen, dünyada olup bitenleri, birbirinden bağımsız görünen farklı gelişmelerin arasındaki bağlantıları anlayabilen ve değerlendirebilen insanlara herkesin ve her kurumun çok ama çok ihtiyacı var.

O nedenle mesleği, branşı her ne olursa olsun, bu meslek ya da branşın temas ettiği diğer alanlarda da kendini geliştirmiş, mesleğine ait konuları sadece uzmanlık alanının bilgisine mahkum bir çerçevede değil, aynı zamanda sosyal, siyasi, çevresel ve ekonomik açıdan da kavrayabilen ve anlatabilen kişiler, içine girdiğimiz dönemin kazananları olacak. Çünkü geleceğin dünyasını sadece teknoloji değil, aynı zamanda kıtlıklar ve krizler de (iklim, sağlık, enerji vb.) şekillendirecek.

Mühendishane bültenleri, bu düşünceler doğrultusunda hayat boyu öğrenme felsefesini benimsemiş, açık bir zihinle kendini geliştirebilen ve bir dünya vatandaşı olarak görebilen bir mühendislik kültürünün yeşermesine katkı sağlayabilmek ve bu prensipleri benimsemiş mühendislerin eğitim ve kariyer yolculuklarına destek olabilmek ümidiyle hayata geçirildi.

Bir ömür boyu sürecek eğitim ve kariyer yolculuğu üzerinde nasıl düşünebileceğimizi kavramamıza yardımcı olabilecek eğitim ve kariyer planlamasına yönelik tavsiyeler, günceli yakalamamıza yardımcı olacak haber, blog bağlantıları, şirketlerin güncel çalışmalarından haberler, kitap tavsiyeleri, e-eğitim duyuruları ve çok daha fazlası Mühendishane bültenlerinde yer alıyor.

Siz de abone olun!

Bültenlere abonelik tamamen ücretsizdir. Bültenler haftada bir defa, Pazar sabahları yayımlanır. Sabah kahvenizi içerken, keyifle okuyabileceğiniz bir bülteni posta kutunuzda bulmak için şimdi abone olabilirsiniz.


İçerik Hakkında

Merhaba, ben Arda Çetin. Mühendishane bültenleri benim tarafımdan hazırlanıyor. Ayrıntılı bilgi için LinkedIn profilime göz atabilir, ya da iletişim sayfadaki bilgiler aracılığıyla bana ulaşabilirsiniz.


Mühendishane’nin bir de Akademisi olduğunu biliyor muydunuz? Mühendishane Akademi 2012 senesinden bu yana malzeme mühendisliği üzerine yüzlerce eğitim videosunu, makaleyi ve diğer eğitim kaynaklarını herkese açık ve ücretsiz olarak sunuyor.

Mühendishane Akademi