Kategoriler
Genel

Mühendishane bültenleri başlıyor!

Mühendishane eğitim ve kariyer bültenleri kısa bir süre sonra yayın hayatına başlıyor. Haberdar olmak için ücretsiz e-posta aboneliği yaptırabilirsiniz.

Mühendishane eğitim ve kariyer bültenleri kısa bir süre sonra yayın hayatına başlıyor. Bültenlerin amacı oldukça basit: Mühendislik öğrencileri ve yeni mezun genç mühendislerin dünyanın güncel durumuyla uyumlu eğitim ve kariyer planları yapmalarına yardımcı olmak.

Bu her ne kadar buraya yazması basit bir amaç olsa da, siz de takdir edersiniz ki layığıyla yapması o kadar kolay bir iş değil. Ancak Mühendishane ve Dökümhane gibi teknik eğitim veren platformları hayata geçirdikten sonra, artık eğitim ve kariyer planlaması, güncel iş yapış biçimleri ve öğrencilerin güncele nasıl adapte olabilecekleri üzerine bir proje yapmanın da zamanı geldi diye düşünüyorum. Çünkü oyunun kurallarını bilmiyorsanız, ne kadar iyi bir oyuncu olduğunuz pek bir anlam ifade etmiyor.

Üniversitede kendi mesleğinizin akademik tarafı konusunda iyi bir eğitim alıyor olsanız da, sektörleri tanımadan, imalat ve mühendislik dünyasının nasıl çalıştığını kavramadan kendinizi bu dünyaya ait hissedebilmeniz ve yolunuzu bulabilmeniz kolay değil. Bu bültenlerin amacı size işin bu tarafını anlatmak: Bir ömür boyu sürecek eğitim ve kariyer yolculuğunuzu nasıl yönetebileceğinizi anlamanıza yardımcı olmak için eğitim ve kariyer planlamasına yönelik tavsiyeler, günceli yakalamanıza yardımcı olacak haber, blog bağlantıları, şirketlerin güncel çalışmalarından haberler, kitap tavsiyeleri, e-eğitim duyuruları ve çok daha fazlasını Mühendishane bültenlerinde bulacaksınız.

Bültenler kısa bir süre içinde başlıyor. Haberdar olmak isterseniz, aşağıdaki kutuya e-posta adresinizi girmeniz yeterli.

Bültenlere abonelik tamamen ücretsizdir. Bültenler haftada bir defa, Pazar sabahları saat 07:00’de yayımlanır. Sabah kahvenizi içerken, keyifle okuyabileceğiniz bir bülteni posta kutunuzda bulmak için şimdi abone olabilirsiniz.

Mühendishane ve Dökümhane‘den sonra, eğitim ve kariyer bültenlerinin de genç mühendisler ve mühendis adayları için faydalı olması dileğiyle.

Arda Çetin / 29 Mart 2020

Geliştirici: Arda Çetin

Mühendishane, Arda Çetin tarafından hayata geçirilen bir eğitim projesidir. Malzeme mühendisliği üzerine hazırlanan eğitim içerikleri için Muhendishane.org adresini, eğitim ve kariyer bültenleri için Muhendishane.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s